Arrangör: Sundsvalls Sportskytteklubb
Plats: M3 Skyttecentrum
Standardmedaljer på samtliga omgångar.
Standardmedaljer även för deltagare från andra kretsar.
Inbjudan
(Vid återbud eller ändring av skjutlag Endast ändringsanmälan)
Skjutlag 1 - Start kl. 09.00 | |||
Skjutplats | Namn | Klass | Klubb |
1 | Anders Lindqvist | C2 | Sundsvalls SSK |
2 | Bert-Ola Tjernström | Vet Y | Sundsvalls SSK |
3 | Ulf Tjernström | C2 | Sundsvalls SSK |
4 | Johan Högberg | C1 | Sundsvalls SSK |
5 | Göran Byman | C2 | Sundsvalls SSK |
6 | Fredrik Zetterberg | C1 | Härnösands PK |
7 | Håkan Lindgren | C2 | Örnsköldsviks PK |
8 | Barbro Larsson | D2 | Sundsvalls SSK |
9 | Thomas Stenman | C1 | Sundsvalls PK |
10 | Conny Valkebäck | C3 | Sundsvalls PK |
Skjutlag 2 - Start kl. 10.30 | |||
Skjutplats | Namn | Klass | Klubb |
1 | Mikael Irmalm | Vet Y | Sundsvalls PK |
2 | Jimmy Andersson | C1 | Härnösands PK |
3 | Veronica Wadebeck | D1 | Härnösands PK |
4 | Örjan Jansson | C3 | Härnösands PK |
5 | Göran Englund | Vet Y | Sundsvalls SSK |
6 | Andreas Bergman | C2 | Ånge PK |
7 | Linda Andersson | D2 | Ånge PK |
8 | Bert-Åke Sjödin | C2 | Sundsvalls PK |
9 | Tony Söderlund | C2 | Sundsvalls PK |
10 | Anders Lind | Vet Y | Sundsvalls SSK |
Skjutlag 3 - Start kl. 12.00 | |||
Skjutplats | Namn | Klass | Klubb |
1 | Per-Olof Östman | C2 | Nätra SG |
2 | Thomas Böhlin | C3 | Nätra SG |
3 | Kemmel Nordin | C1 | Nätra SG |
4 | Calle Wikström | C2 | Ånge PK |
5 | Madelene Mattsson | D1 | Ånge PK |
6 | Emil Sundin | C1 | Ånge PK |
7 | Görjen Olsson | C2 | Timrå SG |
8 | Kenneth Westberg | C3 | Sundsvalls PK |
9 | |||
10 | Nils Norin | C2 | Sundsvalls PK |
Skjutlag 4 - Start kl. 13.30 | |||
Skjutplats | Namn | Klass | Klubb |
1 | Peder Östman | Vet Y | Sundsvalls SSK |
2 | Ulf Jansson | Vet Y | Sundsvalls SSK |
3 | Oscar Sjöberg | C1 | Sundsvalls SSK |
4 | Stig Strömberg | Vet Ä | Sundsvalls SSK |
5 | Johan Andersson | C1 | Sundsvalls SSK |
6 | Alan Pettersson | C3 | Sundsvalls PK |
7 | Johny Olsson | C2 | Sundsvalls SSK |
8 | Carl Undén | C3 | Sundsvalls SSK |
9 | Anna Köhlqvist | D2 | Sundsvalls SSK |
10 | Anna-Lena Persson | D1 | Njurunda SSK |
Skjutlag 5 - Start kl. 15:00 | |||
Skjutplats | Namn | Klass | Klubb |
1 | Henrik Blusi | C2 | Sundsvalls SSK |
2 | Oskar Landgren | C3 | Sollefteå PSK |
3 | Dan Lindblom | Vet Ä | Sundsvalls PK |
4 | Johnny Schödin | C3 | Sundsvalls SSK |
5 | Ronny Westlinder | C1 | Sundsvalls SSK |
6 | Nikolaus Blomqvist | C1 | Bodens Sportskytteklubb |
7 | Göran Cederfjärd | C2 | Örnsköldsviks PK |
8 | Daniel Frisk | C2 | Kramfors PSK |
9 | Robert Lundholm | C2 | Härnösands PK |
10 | John Bergqvist | C2 | Sundsvalls SSK |
SSSK Funktionärer, Du som är medlem i SSSK, anmäl dig som funktionär här
Du som är medlem i klubben och har möjlighet att ställa upp, välj själv vad du vill göra (vapenkontroll, köket, skjutledare, resultatansvarig) och vilken tid.
(Insatsen är godkänd inför den årliga aktivitetsrapporteringen 31/1 2020 om anmälan till funktionär sker senast en vecka före tävlingen)
[table “5” not found /]